کامپوزیت سارمکو - دکتر محمدرضا فرهنگی

کامپوزیت سارمکو

کامپوزیت سارمکو

اگر شما هم تجربه مراجعه به دندانپزشک برای کامپوزیت دندان خود را داشته باشید، ممکن است از دندانپزشک خود در مورد اینکه چه برندی بهترین برند برای کامپوزیت دندان شماست سوال کرده باشید. چراکه بهترین برند، به مراتب کیفیت بهتری نسبت به سایر برندها دارد. البته باید توجه داشته باشید که مهارت و تجربه‌ دندانپزشک نیز بر روی نتیجه نهایی تاثیرگذار است. کامپوزیت سارمکو که برندی سوییسی می‌باشد، در حال حاضر بهترین و با کیفیت‌ترین کامپوزیت موجود در بازار است که در ایران هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مقاله می‌خواهیم در مورد بهترین کامپوزیت دندان، عوامل موثر بر طول عمر آن، کامپوزیت سارمکو و مزایای آن صحبت کنیم، پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: آشنایی با بهترین برند کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان چیست و چه کاربردی دارد؟

کامپوزیت دندان برای افرادی که دندان‌هایشان نیاز به ترمیم دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع کامپوزیت دندان برای طرح لبخند و زیبایی، برطرف کردن نامنظمی‌های دندان، لب‌پَر شدن دندان‌، به‌هم ریختگی دندانی خفیف و غیره کاربرد دارد. کامپوزیت دندان از جنس ماده‌ای به نام ونیر است که لایه‌ای نازک و هم‌رنگ با رنگ دندان‌های فرد می‌باشد؛ به‌طوری که تشخیص آن از دندان اصلی تقریبا غیرممکن است. روشهای دیگری نیز از جمله لمینت دندان هستند که شباهت زیادی با کامپوزیت دندان دارند اما طول عمر و ماندگاری بالاتری دارند و همین طور هزینه بیشتری هم خواهند داشت.

کامپوزیت سارمکو

انواع برندهای کامپوزیت‌‌ دندان

به‌طور کلی کشورهای زیادی در جهان وجود دارند که تولید کننده کامپوزیت دندان هستند. اما در این بین دو کشور سوییس و آمریکا تولید کننده اصلی کامپوزیت دندان هستند و رقابت اصلی نیز میان این دو کشور برقرار است. مشهورترین برندهای سوییسی و آمریکایی که در ایران بیشترین استفاده را دارند عبارتند از: سارمکو سوییس، اشترومن سوییس، اولترادنت آمریکا، کازمادنت آمریکا و بیسکو آمریکا.
در بین این محصولات، کامپوزیت برند سوییسی سارمکو در سال‌های اخیر نسبت به سایر برندها موفقیت‌هایی در زمینه تولید کامپوزیت کسب کرده و مورد تایید دندانپزشکان ایرانی از جمله دکتر فرهنگی، دندانپزشک زیبایی در غرب تهران می‎باشد. این نوع کامپوزیت دندان در مقایسه با کامپوزیت‌های دیگر مزایایی را فراهم می‌کند که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

مزایای کامپوزیت‌‎ سارمکو

امروزه مهم‌ترین دغدغه کسانی که می‌خواهند از کامپوزیت برای زیبایی دندان‌های خود استفاده کنند، ماندگار بودن درخشانی آن و لک نشدن و تغییر نکردن رنگ آن در طولانی مدت است. کامپوزیت سارمکو به تمامی این اهداف به‌خوبی جامه عمل می‌پوشاند. کامپوزیت سارمکو علاوه‌بر اینکه استحکام بالایی دارد، رنگ و درخشانی خود را نیز در طولانی‌مدت حفظ می‌کند.
یکی دیگر از مزیت‌های کامپوزیت سارمکو، عدم ایجاد حساسیت برای لثه‌ها است که مزیت فوق العاده‌ای به شمار می‌رود. کامپوزیت سارمکو برای دندان‌های پوسیده نیز به‌کار می‌رود و دندانپزشکان برای رفع پوسیدگی دندان از کامپوزیت سارمکو استفاده می‌کنند.
از انواع مختلف کامپوزیت سوییسی سارمکو به دلیل متنوع بودن، می‎توان برای پوشاندن عیوب و لک‌های ظاهری دندان‌ها همچون تغییر رنگ دندان، شکستگی دندان یا لب پریدگی دندان استفاده کرد. همچنین شکل پذیری آسان این نوع کامپوزیت دندان، امکانات خوبی را برای دندانپزشکان فراهم کرده است.

طول عمر کامپوزیت دندان آیا فقط به برند بستگی دارد؟

طول عمر کامپوزیت دندان

ماندگاری و دوام کامپوزیت دندان جدا از اینکه به کیفیت مواد مورد استفاده در کامپوزیت بستگی دارد، به عوامل دیگری نیز مرتبط است. یکی از این عوامل رعایت بهداشت دهان و دندان و مراقبت‌های فردی می‎باشد. مسواک زدن روزانه، استفاده از خمیردندان مناسب کامپوزیت (خمیردندان‌هایی که خاصیت سایندگی ندارند) و استفاده از نخ دندان مواردی است که باید رعایت کنید.
همچنین همانطوری که استعمال دخانیات از جمله سیگار برای دندان‌های طبیعی و سالم مضر است، برای روکش‌های کامپوزیتی نیز مضر بوده و علاوه‌بر از بین بردن زیبایی کامپوزیت، موجب کاهش طول عمر آن نیز‌ می‌شود. مورد دیگری که می‌تواند عمر کامپوزیت را کاهش دهد، مصرف بیش از اندازه نوشیدنی‌هایی است که رنگ‌دار هستند از جمله: قهوه، چای و غیره.
ذرات این نوشیدنی‌ها روی روکش می‌چسبند و به مرور عمر آن را کاهش می‌دهند. مورد دیگر اینکه اگر شما پس از اتمام کامپوزیت مواد غذایی یا نوشیدنی مصرف کنید، عمر کامپوزیت دندانتان به شدت کاهش می‌یابد. پس توجه داشته باشید که تا چند ساعت بعد از اتمام درمان، از خوردن مواد غذایی به‌خصوص مواد غذایی سفت و رنگی پرهیز کنید.

همچنین بخوانید: طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است؟

مدرن‌ترین کامپوزیت دندان در حال حاضر

ساخت کامپوزیت دندان سوییسی توسط شرکت‌های مشهوری همچون سارمکو صورت می‌گیرد که در دنیای امروز با استفاده از پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین تجهیزات، طرح لبخند و ترمیم انجام می‌دهد. اگر شما به دنبال لبخندی زیبا، درخشان و بدون عیب هستید، توصیه دکتر محمدرضا فرهنگی به شما، استفاده از کامپوزیت دندان سارمکو می‌باشد. در این مقاله با کامپوزیت سارمکو آشنا شدید و مزایای آن را دریافتید، همچنین دانستید که طول عمر کامپوزیت علاوه‌بر انتخاب کامپوزیت مناسب، به عوامل دیگری نیز بستگی دارد. حال با داشتن این اطلاعات می‌توانید با خیال راحت به دندانپزشک خود مراجعه و نسبت به کامپوزیت دندان خود اقدام کنید.

دریافت نوبت و مشاوه برای کامپوزیت دندان