آشنایی با دندانپزشکی زیبایی و خدمات انجام شده در این زمینه

آشنایی با دندانپزشکی زیبایی و خدمات انجام شده در این زمینه

شاید بسیاری از افراد با واژه دندانپزشکی زیبایی آشنایی نداشته باشند. اما دندانپزشکی زیبایی یکی از زیر شاخه های دندانپزشکی است که کلیه کارهای زیبایی دندان را در برمی گیرد.دندانپزشکی که تخصصش زیبایی دندان است، با همه متدها و روش های زیبایی دندان آشنایی دارد و به بهترین نحو می تواند از این روش ها استفاده نماید.

دندانپزشکی زیبایی چیست؟

دندانپزشکی زیبایی یکی از شاخه های دندانپزشکی است که به معنای واقعی تلفیقی از هنر و علم است. زیرا در این شاخه، دندانپزشک سعی می کند در کنار کلیه کارهای درمانی که برای بیماران خود انجام می دهد، زیبایی دندان ها را نیز در نظر بگیرد و ظاهر دندان را نیز بهبود بخشد. هر گونه اقداماتی که در جهت بهتر شدن ظاهر دندان ها، کام و لثه انجام می شود، همگی در این حوزه هستند. استفاده از روش های زیبایی دندان باعث می شود تا شما لبخندی جذاب و زیبا داشته باشید و اعتماد بنفس شما نیز بیشتر شود.

 

چرا به دندانپزشک زیبایی نیاز داریم؟

دندانپزشکی زیبایی نوعی سرمایه برای آینده محسوب می شود. در واقع افرادی که با بالا رفتن سن و یا وقوع هر گونه حادثه ای دچار تغییر ظاهر در دندان های خود می شوند، به روش هایی برای زیبا کردن دندان ها نیاز پیدا می کنند. زیرا تحقیقات نشان داده است که داشتن یک لبخند زیبا می تواند علاوه بر افزایش حس اعتماد بنفس در شخص، او را شاداب تر و زیباتر نشان دهد و تاثیر بسیاری بر طرف مقابل او می گذارد. با آنکه امروزه بسیاری از دندانپزشکان عمومی نیز از روش های زیبایی دندان استفاده می کنند و در این زمینه دانش دارند، اما این کافی نیست زیرا دندانپزشکی زیبایی به تخصص و آموزش کافی در این زمینه نیاز دارد که این کار توسط دندانپزشکان زیبایی به بهترین شکل ممکن انجام می شود.

 

خدمات انجام شده در دندانپزشکی زیبایی

درمان های زیبایی دندان که همگی جز دندانپزشکی زیبایی محسوب می شوند، بسیار متنوع هستند ،دکتر محمدرضا فرهنگی دندانپزشک زیبایی در مطب خود کلیه خدمات زیر را ارائه می کنند:

  • بلیچینگ یا سفید کردن دندان ها، امروزه یکی از پر متقاضی ترین روش ها برای بهبود ظاهر دندان ها می باشد. در این روش با مواد مخصوص بلیچینگ، دندان ها سفید و عاری از هر گونه لکه ای می شود.

بیلیچینگ

همچنین بخوانید : معرفی روش های گوناگون برای سفید کردن دندان ها

  • کامپوزیت یا کامپوزیت ونیر از دیگر روش های محبوب برای پوشاندن عیوب ظاهری دندان ها است. ماده ی کامپوزیت برای پر کردن شکستگی های دندان، ترک خوردگی ها ، پر کردن سوراخ های دندان، پر کردن پوسیدگی های دندان و … کاربرد دارد.

کامپوزیت دندان

همچنین بخوانید : کامپوزیت چیست؟

  • لمینت که امروزه طرفداران بسیاری در سراسر دنیا دارد، یکی از روش های بسیار عالی برای داشتن دندان هایی سفید و یکدست است. لمینت لایه ای نازک از جنس پرسلن مخصوص و به رنگ سفید است که معمولا بر روی دندان های جلویی کشیده می شود و باعث تغییر ظاهر و رنگ دندان ها می شود.

لمینت دندان

همچنین بخوانید : لمینیت یا کامپوزیت

  • افزایش طول تاج از دیگر روش های درمانی برای داشتن دندان های زیبا می باشد. در صورتی که به دلایل گوناگون، تاج دندان ها کوتاه شده باشند، با روش هایی می توان تاج دندان را افزایش داد تا شما لبخندی زیبا داشته باشید.

 

  • ایمپلنت یکی از روش های بسیار عالی برای جایگزینی دندان های از دست رفته می باشد که شخص می تواند با این روش، دندان هایی جدید و زیبا پیدا کند.

ایمپلنت

 

  • ارتودنسی یکی از روش های معمول برای ردیف کردن دندان ها و حل مشکلات مربوط به فک و استخوان فک می باشد که دندان هایی صاف و زیبا را برای شما به ارمغان می آورد.

ارتودنسی

  • درمان های زیبایی لثه: دندانپزشک زیبایی علاوه بر زیبا نمودن دندان ها، خدماتی را برای رفع مشکلات لثه و زیباتر نمودن آن ارائه می نماید.

زمانی که لثه مقدار زیادی از دندان را پوشانده باشد، با حذف قسمت هایی از لثه می توان طول دندان ها را افزایش داد تا لبخند شما زیباتر شود.
در صورت نامتقارن بودن خط لثه نیز می توان این مورد را رفع نمود.

 

  • رفع مشکلات مربوط به عقب نشینی لثه و استخوان فک

 

همچنین بخوانید :بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران