بلیچینگ چیست؟بلیچینگ دندان چقدر دوام دارد؟بلیچینگ دندان خانگی و در منزل

بلیچینگ چیست

بلیچینگ چیست

بلیچینگ یا bleaching یکی از روشهای آسان و کم هزینه برای سفید کردن دندان هاست.بلیچینگ دندان میتواند لبخندی زیبا را به شما هدیه کند. این روش میتواند رنگهای روی دندان شما را که به وسیله رسوب مواد غذایی و در مواردی ژنتیکی بوده است را برطرف کند.
لازم به ذکر است که bleaching در مواقعی برای یک شخص توصیه میشود که تنها مشکل لبخند وی رنگ دندان هایش باشد. در غیر این صورت میتواند از سایر روشها که طول عمر و ماندگاری بالاتری دارند از جمله لمینت دندان یا کامپوزیت دندان استفاده کند. پیشنهاد میکنیم مقاله تفاوت لمینت و بلیچینگ را مطالعه کنید.

در روش بیلیچینگ دندان از اکسیژن رادیکال استفاده می شود. این ماده باعث میشود که رنگدانه ها از دندان جدا شده و باعث می شود به مرور زمان دندان ها سفیدتر شوند.

دو روش کلی برای سفید کردن دندانها با بیلیچینگ وجود دارد :

بلیچینگ دندان در منزل

بلیچینگ دندان خانگی به این صورت انجام می شود که دندانپزشک از دندانهای بیمار یک قالب تهیه میکند و بعد به او یک جفت قالب شفاف رنگ به او می دهد. بیمار در طی یک هفته میتواند از موادی که دندانپزشک به او داده است در داخل قالبها بریزد و بعد آن را برای مدت یک ساعت بر روی دندانهای خود قرار دهد.

بلیچینگ دندان در مطب دندانپزشکی یا Office bleaching

این روش توسط دندانپزشک در مطب انجام می شود دندانپزشک مواد را بر روی دندان های بیمار رار می دهد بعد به وسیله نور لیزر به آن گرما میدهد. این روش در یک جلسه انجام می شود.

بلیچینگ دندان چقدر دوام دارد؟

به هیچ عنوان نمیتوان پیش بینی کرد که بلیچینگ چقدر عمر می کند چون نسبت به دندان هر شخص میزان سفید شدن دندان ها متفاوت است و همین طور نحوه نگهداری از دندان ها،مواد غذایی، قهوه، سیگار و … در زمان ماندگاری بلیچینگ تاثیر دارند.

اگر به دنبال ماندگاری و طول عمر بیشتر برای بلیچینگ دندان هایتان هستید، پیشنهاد میکنیم ابتدا بلیچینگ را در مطب دندانپزشکی و بعد از روش خانگی استفاده کنید.

اگر میخواهید طول عمر بلیچینگ دندان ها بیشتر شود باید حتما از بهداشت دهان و دندان خود غافل نشوید. به صورت مدام استفاده از مسواک، نخ دندان و از دهانشویه استفاده کنید.البته که ژنتیک هم تاثیر گذار است.

 

همچنین بخوانید:
معایب بلیچینگ دندان
روشهای گوناگون برای سفید کردن دندان ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *