باورهای غلط در مورد لمینت دندان - دکتر محمدرضا فرهنگی

باورهای غلط در مورد لمینت دندان

باورهای غلط در مورد لمینت دندان

لمینت دندان یکی از عمل های زیبایی است که باعث می شود تا شما دندان های سفیدتر و زیباتر داشته باشید. ما در این مطلب قصد داریم درباره این عمل زیبایی صحبت کنیم و برخی از باورهای اشتباه در مورد لمینت دندان را برای شما بیان کنیم. بنابراین در صورتی که شما هم از افرادی هستید که قصد دارید این عمل جراحی را انجام دهید و یا اینکه علاقه مند به آشنایی بیشتر با آن هستید به شما توصیه می کنیم حتما این مطلب را به دقت مطالعه کنید.

 

آیا لمینت ها دارای ظاهری مصنوعی هستند؟

یکی از مهمترین اشتباهی که ممکن است  بسیاری از افراد درباره لمینت دندان دچار آن شوند این است که گمان می کنند این لمینت ها ظاهری مصنوعی را به دندان های آنها می دهد. این موضوع کاملا اشتباه است و در صورتی که شما به یک دندانپزشک زیبایی متبحر مراجعه کنید می توانید مطمئن باشید که دندان هایی بسیار زیبا و کاملا طبیعی را خواهید داشت. یک نکته بسیار مهم که باید همواره به خاطر داشته باشید این است که شما می توانید لمینت را در رنگ دندان های خود تهیه کنید و یا در صورت علاقه می توانید رنگ های سفید تری نسبت به دندان های خود را نیز تهیه کنید که این عمل جراحی شکل طبیعی دندان های شما را خواهند داشت و به هیچ وجه احساس مصنوعی بودن نخواهید داشت.

 

لمینت دندان را تنها بر روی دندان های جلویی نصب کنیم

یکی دیگر از باورهای اشتباهی که درباره لمینت دندان وجود دارد این است که افراد گمان می کنند این لمینت ها تنها برای دندان های جلویی هستند و نمی توان از آنها برای دندان های آسیاب استفاده کرد. این ادعا یک ادعای غلط است و شما با نظر پزشک می توانید به راحتی از این لمینت ها برای دندان های آسیاب خود نیز استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که عمده موارد استفاده از این لمینت ها برای دندان های جلویی است ولی این موضوع باعث نمی شود که شما نتوانید از آنها در دندان های آسیاب خود نیز استفاده کنید. توجه داشته باشید که شما از لمینت های دندان می توانید برای فک پایین خود نیز استفاده کنید و از مزایای آن بهره مند شوید.

 

لمینت دندان شکننده است

باورهای غلط در مورد لمینت

عامل بسیار مهم دیگری که می تواند باعث شود که بسیاری از افراد علاقه ای به استفاده از لمینت ها نداشته باشند این است که گمان می کنند این لمینت ها شکننده است و در صورت بروز هرگونه فشاری ممکن است بشکند و از بین برود. درباره این موضوع نیز باید بیان کنیم که اصلا اینطور نیست و این ادعا یک ادعای نادرست است که در ذهن برخی از افراد به وجود آمده است. هر کدام از انواع لمینت ها دارای طول عمری بسیار زیاد هستند که شما می توانید برای مدت زمانی طولانی از آنها استفاده کنید. توجه داشته باشید که ما به صورت کلی دو نوع لمینت دندان داریم، نوع اول کامپوزیتی و نوع دوم سرامیکی است. اگر شما هم جزو افرادی هستید که مقاومت لمینت ها برای شما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است باید بدانید که لمینت های سرامیکی مقاومت بیشتری را در برابر شرایط مختلف دارند و به همین دلیل نیز می توانند گزینه بهتری برای شما باشند. شاید بتوان گفت احتمال شکستن این لمینت ها تقریبا برابر صفر است.

همچنین بخوانید: لمینت یا کامپوزیت

برای نصب لمینت باید کل دندان تراش داده شود

از دیگر اشتباهات درباره لمینت دندان این است که بسیاری از افراد گمان می کنند که برای اینکه اقدام به نصب لمینت دندان کنند نیاز است تا کل دندان آنها تراش داده شود. این یک باور غلط است که شما حتما باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید و باید بدانید که اصلا اینطور نیست و شما برای اینکه بتوانید اقدام به نصب لمینت دندان کنید هیچ نیازی به تراش زیاد دندان های خود ندارید و در واقع باید بدانید که با نصب این لمینت ها هیچ آسیبی به دندان های شما وارد نمی شود. برای نصب این لمینت ها بافت دندان ها به میزان بسیار جزئی تراش داده می شود و به هیچ وجه به دندان های شما آسیب نمی رسد، تنها نکته ای که باید در اینجا به آن توجه ویژه ای داشته باشید این است که حتما سعی کنید لمینت دندان های خود را توسط یک دندانپزشک زیبایی متخصص انجام دهید تا آسیبی به دندان های شما وارد نشود.

 

جمع بندی و نکات پایانی

باورهای غلط در مورد لیمنت دندانما در این مطلب سعی کردیم برخی از مهمترین اشتباهاتی که مردم درباره لمینت دندان دارند را برای شما بیان کنیم تا با آشنایی بیشتر با این اشتباهات و حدس و گمان ها شما هم دچار این اشتباهات نشوید. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که قصد دارید بر روی دندان های خود لمینت نصب کنید درباره این موضوعات نگرانی خاصی نداشته باشید و مطمئن باشید در صورتی که به یک متخصص در این زمینه مراجعه کنید می توانید به راحتی نصب لمینت را انجام دهید بدون آن که هیچ مشکل خاصی برای دندان های شما به وجود بیاید. امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *