بهترین پزشک برای انجام لمینت دندان در تهران | لمینت چیست؟ | هزینه لمینت دندان در تهران

بهترین پزشک برای انجام لمینت دندان در تهران

بهترین پزشک برای انجام لمینت دندان در تهران

لمینت دندان روشی برای ترمیم و زیبا سازی دندان ها می باشد. لمینت دندان در تهران توسط پزشکان مختلفی انجام می شود، یکی از این پزشکان دکتر محمدرضا فرهنگی است که دارای تجربه و مهارت کافی در این زمینه می باشد. در این مقاله روش لمینت دندان را بررسی می کنیم.

لمینت چیست؟

هر فردی به داشتن لبخند زیبا علاقه دارد ولی ممکن است به دلیل برخی از عوامل عده ای از افراد نتوانند از این ویژگی برخوردار شوند. بد شکل بودن دندان ها یکی از این عوامل است‌. از این رو دندانپزشکان زیبایی و ترمیم از روشی به نام لمینت دندان استفاده می کنند تا افراد بتوانند لبخندی زیبا و گیرا داشته باشند. به پوسته های نازکی که با توجه به ویژگی های دندانی هر فردی و متناسب به دندان هایش ساخته می شوند، لمینت گفته می شود. برای ساختن این پوسته ها تلاش می شود از موادی استفاده شود که دارای رنگ طببعی و نزدیک به رنگ دندان باشد. لمینت ها را به قسمت جلویی دندان وصل می کنند تا موجب تغییر در مواردی مثل طول، رنگ، ظاهر و اندازه دندان ها شود و هر فردی که از این روش استفاده می کند، لبخند زیباتر و گیراتری داشته باشد.‌ در گام اول برای انجام لمینت دندان از ضخامت مینای دندان مقداری تراش داده می شود تا برای این کار آماده سازی صورت گیرد. سپس در مرحله بعدی دندان قالب گیری شده تا لمینت ساخته شده متناسب با آن باشد. از زمانی که مینا تراش داده می شود، تا لحظه ساخته شدن و اتصال لمینت ها، لازم است که یک روکش موقت به کار برده شود تا دندان ها دچار حساسیت کمتری شده و به خوبی محافظت شوند.‌در مرحله آخر لمینت آماده سازی شده و آن را روی دندان های فرد وصل می کنند.

بهترین پزشک برای انجام لمینت دندان در تهران 

فرق لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیتی در چیست؟

به طور کلی لمینت ها دارای دو دسته هستند:

سرامیکی

کامپوزیتی

لمینت های سرامیکی از نظر مقاوت دارای مقاومت و استحکام بالاتری نسبت به نوع کامپوزیتی هستند.‌ لمینت های سرامیکی از نظر دوام رنگ نسبت به نوع کامپوزیتی بالاتر بوده و شکل آنها بهتر و زیباتر می باشد.‌ برای تراش خوردن مینا در نمونه های بسیار نازک، نوع لمینت سرامیکی نیازی به تراش و برش نخواهد داشت. از نظر قیمت لمینت کامپوزیتی دارای قیمت کمتری نسبت به نوع سرامیکی می باشد.

بهترین پزشک برای انجام لمینت دندان در تهران 

از لمینت سرامیکی دندان برای چه شرایطی استفاده می‌شود؟

از ترکیب چندین لایه بسیار نازک اما با دوام سرامیک، لمینت سرامیکی ساخته می شود. ‌این نوع لایه ها برای مینای دندان انسان یک جایگزین بسیار خوب می باشد و برای برطرف کردن برخی موارد به کار می روند که در زیر تعدادی از این موارد را آورده ایم:

برای بستن گپ و فاصله ایجاد شده بین دندان ها

برای ترمیم کردن دندان هایی که به صورت مادرزادی دارای لکه کی باشند.

برایترمیم کردن دندان هایی که به صورت جزئی دچار به هم ریختگی هستند

جهت ترمیم و بهبود ظاهر دندان هایی که شکسته شده اند یا به اصطلاح لب پر شده اند

برای ترمیم و زیبا نشان دادن ظاهر دندان هایی که دچار تغییر رنگ یا پوسیدگی شده اند.

همچنین لمینت دندان در تهران برای چه موارد زیر توصیه نمی شود:

افرادی که دارای دندان هایی متمایل به لب ها هستند (بیرون زده اند)

دندان هایی که بر اثر سایش بیش از اندازه دچار از دست رفتن طول شده باشند.

در صورتی که مینا دارای ضخامت کم باشد.‌ زبرا برلی لمینت عموما ضخامت مینا کم می شود، پس اگر ضخامن مینا قبل از انجام لمینت کم باشد، لمینت گذاری عمل درستی نخواهد بود.‌

افرادی که برای بهداشت دهان و دندان خود اهمیتی قائل نیستند.‌

بهترین پزشک برای انجام لمینت دندان در تهران

انجام لمینت دندان در تهران چه مزایایی دارد؟

انجام لمینت دندان در تهران که توسط دندانپزشکان انجام می شود از مزایای زیادی برخوردار می باشد. در اینجا برخی از این مزایا را آورده ایم:

لکه دار نمی شود و تغییر رنگ نخواهد داشت‌.‌

به صورت طبیعی زیبا و چشم نواز می باشد.

این روش برذی انجام شدن نیازی به بی حسی ندارد.

دوام و استحکام لمینت دندان بالا می باشد.

برای درمان لمینت دندان در تهران فقط به ۲ جلسه نیاز خواهد بود.

بهترین پزشک برای انجام لمینت دندان در تهران 

هزینه لمینت دندان در تهران

آن قدرها هم که فکر می کنید، هزینه لمینت دندان در تهران بالا نیست. برای لمینت دندان در تهران این هزینه به مواردی چون محلی که لمینت در آن انجام می شود، نوع مواد مصرفی و تعداد لمینت موزد نیاز بستگی خواهد داشت. این هزینه برای هر دندان متغیر می باشد. برای انتخاب بهترین نوع لمینت دندان که با بودجه شما متناسب باشد، دکتر محمد رضا فرهنگی دندانپزشک زیبایی شما را یاری خواهد کرد.

  1. عباس گفت:

    سلام دکتر من دندون آسیاب ندارم ب همین دلیل سالها با دندون جلو غذا خوردم و الان دندون جلو بالا بین دو نیش ساییده شده و ارتفال آن حدودا ۴ تا پنج میل کوتاهتر شده میخواستم بدونم با لمینت میشه درست کرد?

    1. dr_farhangi گفت:

      جواب در واتس اّپ برای شما ارسال شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *