روشهای مراقبت از لمینت دندان | چگونه از لمینت دندان های خود مراقبت کنیم؟

روشهای مراقبت از لمینت دندان

روشهای مراقبت از لمینت دندان

آیا می دانید مهمترین روش های مراقبت از لمینت دندان چیست؟ از آنجایی که لمینت تنها برای زیبایی دندان ها به کار برده می شود پس در واقع شما با انجام برخی از کارهای لازم مانند مسواک زدن، جلوگیری از بروز بیماری لثه ای، مراجعه به دندانپزشک، دوری کردن از جویدن اشیاء، خودداری کردن از خوردن غذاهایی که ایجاد لکه می کنند، ترک سیگار و خلاصه نگهداری صحیح از لمینت دندان می توانید ماندگاری آن را بیشتر کنید و زیبایی لمینت دندان را پس از گذشت سال های متمادی مانند روز اول نشان دهید.

آشنایی با روش های مراقبت از لمینت دندان

لمینت دندان یکی از رایج ترین روش هایی است که برای اصلاح طرح لبخند مورد استفاده قرار می گیرند. پس چنانچه دندان های شخصی دارای یکی از عیوب ذیل مانند:

– دندان های ترک خورده
– دندان های تراشیده شده
– دندان های کج
– دندان های بدرنگ
– دندان های شکسته

و.. باشد قطعا لمینت می تواند بهترین راهکار برای پنهان کردن عیوب دندان های هر فردی باشد. اما از آنجایی که لمینت جزو گزینه های گران قیمت برای دندان به حساب می آید، پس مراقبت از لمینت دندان ها کار بسیار ضروری می باشد که حتما باید طی سال های طولانی جدی گرفته شود.

روشهای مراقبت از لمینت دندان

چگونه از لمینت دندان های خود مراقبت کنیم؟

در بیان روش های مراقبت از لمینت دندان باید گفت که لمینت های سرامیکی و لمینت های ونیر از چنان ساختاری برخوردار هستند که یک حالت طبیعی را به دندان های شخص می دهند. پس لازم است تا در طول روز مراقبت بیشتری را در مورد آنها اعمال نمایید. بنابراین به شما پیشنهاد می دهیم از خوردن غذاهای خیلی سرد و یا خیلی داغ اجتناب کنید؛ چرا که ممکن است در سطح لمینت ترک خوردگی هایی ایجاد شود. هرگز مواد غذایی که باعث لکه دار شدن لمینت می شود استفاده نکنید پس تا حد ممکن از خوردن چای، قهوه، شکلات و حتی کشیدن سیگار خودداری کنید، با دندان های خود اشیاء سفتی مانند قند، پسته، بادام و دکمه را فشار ندهید و در تمام طول روز به بهداشت دهان و دندان های خود اهمیت دهید تا بتوانید لمینت خود را به مدت 15 تا 20 سال به درستی و زیبایی روزهای اول داشته باشید.

روشهای مراقبت از لمینت دندان

بهترین شیوه نگهداری از لمینت

مطمئنا در اولین ملاقات با هر شخصی با اولین لبخند و یا انجام صحبت های ابتدایی، نمای ظاهری دندان های شما مشخص خواهد شد. پس چنانچه برای داشتن لبخندی هالیوودی از لمینت دندان استفاده کرده اید بهتر است روش های مراقبت از لمینت دندان را بشناسید و در طول سال ها آن را به کار ببندید تا بتوانید از ترمیم و یا تعویض گران قیمت لمینت دندان در امان باشید.

بنابراین از لمینت مانند دندان های سالم خود شاید هم بیشتر از آنها مراقبت کنید و با استفاده از مسواک های نرم به طور مداوم بهداشت لمینت را رعایت کنید. اگر چه لمینت به عنوان یک کامپوزیت دندان از مواد مصنوعی ساخته شده است اما در اثر عدم اجرای روش های نگهداری صحیح می تواند در کوتاه مدت ظاهر زشتی را به خود بگیرد و باعث خراب شدن دندان های سالمی باشد که در زیر کامپوزیت پنهان شده اند. بنابراین با انجام روش های مراقبت از لمینت دندان سال ها چهره زیبایی را به خود ببخشید.

روشهای مراقبت از لمینت دندان

بهترین روش های مراقبت از لمینت دندان

چنانچه می خواهید شیوه درستی را در مراقبت از لمینت دندان های خود به کار ببندید حتما از هر عاملی که ممکن است سبب بروز التهابات لثه ای شود دوری کنید. پس از مسواک های نرم و خمیر دندان هایی که ساینده های خشن ندارند استفاده نمایید. در صورت هر گونه بیماری دهان و لثه سریعا به دندانپزشک زیبایی خود مراجعه کنید. چنانچه عادت دندان قروچه دارید قبل از انجام لمینت این مشکل را برطرف کنید، هرگز کشیدن نخ دندان را فراموش نکنید. در زمان انجام ورزش های روزمره از وارد آمدن فشار به قسمت دهان و دندان خود دوری کنید، بهتر است از گاز زدن مواد خوراکی مثل گاز زدن سیب و یا ساندویچ خودداری کنید.

روشهای مراقبت از لمینت دندان

بهترین دندانپزشک تهران

اگر می خواهید تا سال ها کامپوزیت دندانتان سالم و بدون نقص باقی بماند اگر چه انجام روش های مراقبت از لمینت دندان می تواند بسیار تاثیرگذار باشد اما در حقیقت این مهارت انجام کار یک دندانپزشک زیبایی در غرب تهران است که می تواند با استفاده از بهترین مواد کامپوزیت و طریقه نصب لمینت به بهترین شکل در دهان شما همچنان ماندگاری و کیفیت لمینت را در سال های طولانی ضمانت کند. پس اولین گام برای اجرای روش های نگهداری از لمینت دندان با انتخاب یک دندانپزشک با مهارت در غرب تهران صورت می گیرد.