ویژگی های یک دندانپزشک خوب | ملاک های تشخیص بهترین دندان پزشک | دندون پزشک تهران

ویژگی های یک دندانپزشک خوب

ویژگی های یک دندانپزشک خوب

مهم‌ترین ویژگی های یک دندانپزشک خوب چیست؟ چگونه یک دندانپزشک خوب را از بد تشخیص دهیم؟ چرا باید به دنبال دندانپزشک با مهارت بگردیم؟ بهترین متخصص دندانپزشک را چگونه تشخیص دهیم؟ بهترین متخصص دندانپزشک زیبایی در منطقه زندگی شما کدام است؟

ویژگی های یک دندانپزشک خوب

تشخیص دندان پزشک خوب به کمک اینترنت

در این خصوص به بررسی سه بخش خواهیم پرداخت:
• شبکه های اجتماعی
• وبسایت دندانپزشک
• سایت های معرفی دندانپزشکان

1- شبکه های اجتماعی دندانپزشکی

عصر، عصر ارتباطات است و شبکه های اجتماعی در این زمینه نقش مهم و فعالی ایفا می کنند. عموم دندان پزشکان نیز برای خود شبکه‌ی اجتماعی راه اندازی کرده‌اند. در شبکه هایی همچون اینستاگرام و لینکدین دندانپزشک مورد نظر خود را پیدا کنید و کارهایی که قبل از شما روی سایر بیماران صورت گرفته را خوب بررسی کنید. به این ترتیب می‌توانید انتخاب آگاهانه تری داشته باشید.

ویژگی های یک دندانپزشک خوب

2- وبسایت دندانپزشک

همه‌ی دندان پزشکان وبسایت اختصاصی برای خود ندارند، اما وجود وبسایت خوب همراه با توضیحات کامل در زمینه کارکنان و خدمات و نمونه کارها و … گواه جدی گرفتن کار توسط شخص دندانپزشک است. قبل از مراجعه به دندانپزشک اسم او را در گوگل جست و جو کرده و اگر وبسایتی داشت آن را کامل مطالعه بفرمایید.

3- سایت‌های معرفی دندانپزشکان

سایت های بسیاری هستند که لیست دندان پزشکان، به همراه آدرس و اطلاعات تماس آن‌ها را در خود جمع‌آوری کرده‌اند. خوبی این وبسایت‌ها این است که افرادی که قبلا از آن دندان پزشکان خدماتی دریافت کرده‌اند، نظرات خود را در آنجا ثبت می‌کنند. به این ترتیب شما می توانید با خواندن نظرات دیگران از نوع خدمات دهی آن‌ها آگاه شوید. هر دندان پزشکی که امتیاز بیشتری داشت به او مراجعه کنید.
این سه مورد راه هایی بودند که با کمک اینترنت می‌توانید دندان پزشک ماهر و خوب را از بد تشخیص دهید.

ملاک های تشخیص بهترین دندانپزشک:

1- مشاوره تغذیه دندانپزشکی

عمده‌ی دندانپزشکان درمورد غذاهایی که نباید بخورید صحبت می‌کنند. مثل:
• نوشیدنی‌های بسیار شیرین
• مواد غذایی اسیدی
• و خوراکی های مضر دیگر

ولی دندانپزشکان خوب اغلب نکات بسیاری در رابطه با رژیم غذایی صحیح به شما خواهند گفت. درباره‌ی تغییرات کوچکی که باید در خورد و خوراک روزانه و مراقبت از دندان هایتان، به وجود آورید نیز به شما آموزش خواهند داد. شاید به نظر شما این موارد کم اهمیت باشند! اما باید توجه کنید که برای افزایش عمر دندان ها و داشتن لثه هایی سالم، بسیار موثر خواهند بود.

ویژگی های یک دندانپزشک خوب

2- وجدان دندانپزشک

یک دندانپزشک با وجدان فردی است که تا جایی که امکان دارد کمتر روی دندان‌های بیمار کار کند. برای گرفتن پول بیشتر، برای او خرج اضافه نتراشد. به بیمار خود کمک کند که در آینده دیگر دچار دندان‌درد نشود و بیش از حد به دانپزشکی نیاز پیدا نکند. باید توجه کنید که بیشتر بخش سلامت دندان به پیشگیری مربوط می‌شود، و نه درمان. این چیزی است که تمامی دندان پزشکان خوب و ماهر و با وجدان می‌دانند.

3- تعرفه درست دندانپزشکی

دندان پزشکان بازه‌ی مشخصی برای هزینه‌ی خدمات درمانی خود دارند که در شهر‌های مختلف نیز می‌تواند متفاوت باشد. وقتی سراغ دندان پزشکی می‌روید، از متخصص دندانپزشک خود بخواهید تا فهرست قیمت‌های بیمه و آزاد را اختیارتان قرار دهد. مثلا:
• هزینه‌ی عکس‌برداری
• هزینه‌ی پر کردن دندان
• هزینه‌ی ایمپلنت
• و…
لیست قیمت هزینه های دندان پزشکی در مطب یک دندان پزشک خوب آماده موجود است و حتی میتوانند آن را به صورت تصویری یا در ایمیل برایتان ارسال کنند. کما اینکه گاهی لازم است به مطب مراجعه کنید تا بلکه بتوانید در هزینه‌ها تخفیف بگیرید یا از خدمات ویژه‌ی آن‌ها آگاهی یابید.

4- مدرک دندانپزشکی

مدرک دندان پزشکی می‌تواند یی دیگر از علائم شناسایی دندان پزشک خوب باشد. به همین منظور خوب است بررسی کنید که دندان پزشک مورد نظر شما مدرک خود را از کدام دانشکاه اخذ کرده است. تمامی دانشگاه‌های دندان پزشکی ایران معتبر هستند اما اگر دندان پزشکی که می خواهید دندان های خود را به او بسپارید، در کشور دیگری تحصیل کرده است، باید بیشتر مراقب باشید.

ویژگی های یک دندانپزشک خوب

5- سابقه کار دندانپزشک

سابقه کار دندانپزشک یکی از مهم‌ترین فاکتور‌های انتخاب اوست. دندانپزشکی به دانش و مهارت عملی نیاز دارد، پس هرچه دندانپزشک متخصص شما افراد بیشتری را درمان کرده باشد مهارت بیشتری کسب خواهد کرد. یک دندانپزشک خوب و با تجربه خوشحال خواهد شد که بتوانند از سابقه‌ی تحصیلی، کاری و تجربی خود برای شما بگوید.
باید توجه داشته باشید که این مورد لازم است اما ضروری نیست. چرا که ممکن است دندانپزشکی تازه فارغ‌التحصیل شده باشد یا به تازگی مطب خود را افتتاح باشد، ولی در همان دوران دانشجویی آنقدر کارآموزی گذرانده باشد که به اندازه‌ی یک دندانپزشک چند ساله مهارت داشته باشد.
بسیارند دندان پزشکان جوانی که توانایی فوق‌العاده‌ای دارند و با علم به روزی که دارند می‌توانند سال‌ها به سلامت دندان و دهانتان به شما کمک کنند.

6- بیمه دندان پزشکی

از راه‌های شناسایی یک دندانپزشک خوب، بیمه‌ دندانپزشک خودتان است. بیمه‌ها عمدتا با دندان پزشکانی قرار داد می‌بندند که مشتری خوبی داشته باشند. و اگر عموم مشتریان بیمه دندانپزشکی از دندانپزشکی که با آن قرارداد بسته‌اند ناراضی باشند، با فرد دیگری قرارداد می‌بندند. به همین منظور به لیست دندانپزشک هایی که با بیمه ها قرار داد بسته اند نگاهی بیندازید.

برای داشتن لبخندی زیبا می توانید با مراجعه به مطب دکتر فرهنگی یکی از بهترین دندانپزشک زیبایی در غرب تهران مراجعه کرده، برای کسب اطلاعات بیشتر در قسمت تماس با ما با مشاورین ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *