علت زرد شدن کامپوزیت دندان | چگونه زرد شدن کامپوزیت را برطرف کنیم؟

علت زرد شدن کامپوزیت دندان

علت زرد شدن کامپوزیت دندان

زرد شدن کامپوزیت دندان بیشتر به دلیل ساختار رزین کامپوزیت اتفاق می افتاد. اگر چه امروزه طراحی و تهیه کامپوزیت های جدید با خاصیت نانوهیبریدی توانسته استحکام و ماندگاری کامپوزیت های دندان را بالا ببرد. اما متاسفانه باز هم افراد با مصرف مواد خوراکی که دارای رنگ هستند مانند چای و قهوه و یا مصرف دخانیات با مشکل زرد شدن کامپوزیت دندان رو به رو خواهند شد. ولی این امکان وجود دارد تا یک دندانپزشک زیبایی ماهر با تراشیدن ونیرها و انجام پولیش دندان، جلای دوباره و فرم دهی مناسبی را به کامپوزیت دندان ها بدهد و خنده ای جذاب را به افراد ببخشد.

علت زرد شدن کامپوزیت دندان چیست؟

این روزها کاشت ونیر کامپوزیت جهت داشتن یک لبخند زیبا بسیار رایج شده است. در حقیقت این نوع رزین کامپوزیت می تواند دقیقا هم رنگ دندان های فرد انتخاب شده و از دوام بالایی برخوردار باشد، اما به مرور زمان رنگ کامپوزیت زرد شده و نسبتا از زیبایی آن کاشته می شود. اگر چه در عصر حاضر رزین کامپوزیت با ساختاری جدید و پیشرفته از جنس نانو کامپوزیت خود را به دنیای دندانپزشکی معرفی کرده است اما باز هم زرد شدن کامپوزیت دندان نتوانسته به طور کلی برطرف شود و غالبا نسبت به ونیر پرسلین در زمان زودتری اتفاق خواهد افتاد. پس هر چه قدر که ساختار رزین کامپوزیت از ذرات درشت تری تهیه شده باشد مواد غذایی در منافذ کامپوزیت بیشتر نفوذ می کند و کامپوزیت ها در زمان کمتری زرد رنگ تر خواهند شد.

علت زرد شدن کامپوزیت دندان

دلیل اصلی زرد شدن کامپوزیت دندان چیست؟

عوامل متعددی می تواند باعث تغییر رنگ رزین کامپوزیت ها شود که عمده ترین آنها عبارتند از:

1- ماندگاری رنگ رزین به ماتریس

2- ابعاد ذرات و منافذ روی رزین

3- عمق پلیمریزاسیون

4- استفاده از موادی با ترکیبات شیمیایی مخرب

و بسیاری عوامل داخلی و خارجی دیگر که سبب جذب مواد رنگی از طرف ونیر کامپوزیت خواهد شد. اما مهمترین دلیل زرد شدن کامپوزیت دندان بیشتر به علت کمبود میزان مواد پلاستیکی در رزین می باشد که علاوه بر کاهش مقاومت می تواند در فرصت کمی ساختار رزین را در اثر برخورد با نوشابه، زردچوبه، چای، قهوه و… با زرد شدن رو به رو سازد.

علت زرد شدن کامپوزیت دندان

کدام کامپوزیت ها دیرتر زرد می شوند؟

با توجه به دلایل زرد شدن ونیر کامپوزیت ها دیده می شود ونیر کامپوزیت هایی که در لابراتورها از دی متاکریلات تهیه می شوند نسبت به کامپوزیت های فوری ساخته شده از یورتان دی متاکریلات دارای مواد پلاستیکی بیشتری هستند و می توانند در مقابل تماس با مواد خوراکی رنگی آب کمتری را جذب کند و مقاومت بیشتری را از خود نشان دهند. البته خوب است بدانید اصلاح کامپوزیت ونیر کار چندان دشواری نیست و یک دندانپزشک زیبایی می تواند به سادگی زرد شدن ونیر کامپوزیت و یا زرد شدن لمینت دندان را با استفاده از پولیش برطرف سازد. تنها کافیست برای انجام این کار بهترین دندانپزشک تهران را به کار بگیرید.

اگر قصد انجام لمینت دندان یا هر یک از درمان های زیبایی دندان را دارید.

همین حالا با مشاوران ما از طریق شماره های021-22134272 و یا 21-22133966 تماس بگیرید. و یا برای دریافت نوبت دندانپزشکی  از بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران به صغحه دریافت نویت مراجعه  کنید.

علت زرد شدن کامپوزیت دندان

 

چگونه زرد شدن کامپوزیت را برطرف کنیم؟

چنانچه به هر علتی مانند مصرف مواد حاوی کلرهگزین و یا کلروماتوژنیک، تجمع پلاک ها بر روی کامپوزیت و یا وجود جرم در اطراف دندان ها زرد شدن ونیر کامپوزیت دندان چهره زشتی در دهان و دندان شما ایجاد کند بنابراین شما به سادگی می توانید با مراجعه به بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران سطح کامپوزیت خود را با استفاده از یک شستشوی دقیق برطرف سازید. البته فراموش نکنید که بلیچینگ هم می تواند کامپوزیت های دندان را سفید کند اما عمدتا پایداری زیادی نخواهد داشت و ممکن است حجم ماتریس رزین را کاهش دهد و بر اثر گذشت مدتی کامپوزیت دچار صدمات جدی شود، پس تراشیدن کامپوزیت و استفاده از پولیش بهترین راهکار ممکن به حساب می آید.

همچنین بخوانید:
بهترین خمیر دندان برای کامپوزیت

علت زرد شدن کامپوزیت دندان

بهترین دندانپزشک زیبایی در غرب تهران

با توجه به بررسی هایی که در مورد عملکرد تعداد زیادی از دندانپزشکان انجام گرفته است دیده می شود که هر دندانپزشکی نمی تواند کار ترمیم و یا برطرف سازی زرد شدن کامپوزیت دندان را به خوبی و با ماندگاری بالا و قیمت منصفانه ای اجرا نمایند. پس در این میان ما به شما بهترین دندانپزشک زیبایی در غرب تهران را معرفی می کنیم که به طرز فوق العاده ای می تواند هر نوع درمان دهان و دندان را انجام دهد. در واقع دکتر محمد رضا فرهنگی یک جراح و ایمپلنتولوژیست حاذق است که به دلیل داشتن مدرک دانشگاهی با ارزش از بهترین دانشگاه های آمریکا به خوبی می تواند براساس جدیدترین تکنولوژی جهان در محیطی آرام بخش با رعایت نکات استریلیزاسیون مناسب ترین خدمات درمانی در خصوص رفع زردی کامپوزیت دندان و دیگر مشکلات دهان و دندان را ارائه دهد.

 

سوالات متداول در خصوص زرد شدن کامپوزیت دندان

برای سفید شدن کامپوزیت دندان چه کنیم؟

باید به دندانپزشک زیبایی مراجعه کنید اقدام به بلیچینگ دندان و سپس پولیش دندان کنید.

آیا امکان رفع زردی کامپوزیت دندان در خانه وجود دارد؟

بله میتوانید از روش بلیچینگ دندان در منزل استفاده کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *